.

.

sobota 30. dubna 2011

Jak jsem nezahálela

Ufff, zítra to bude měsíc, co jsem tu něco vložila... jsem ostuda, ale dnes to vynahradím spoustou nových fotek. Hlavně mých krásně kvetoucích fialek, které mám od mé milé sestry. A taky motáním, ať už  z vlny, pedigu nebo korálků.
Jako první- tramtadadáááá!!!
Antique Rose

Rob´s Perfect Peach

Buckeye Colossal
 A u následujících neznám názvy, nevadí. Hlavně když kvetou a dělají mi radost. No ne?

Minifialenka
 
Tato se zásadně nechce fotit...každý květ má na jinou stranu.
  
Okno v obýváku, vždy s aktuálně kvetoucími kousky


Tygrovaná. Čím je starší, tím větší počet květů má.

Nad následujícími díly z pod mých rukou prosím čtenáře o shovívavost. Pletu ráda, ale jsem těžký začátečník. Posledních pár měsíců štrikuju téměř pořád. Zjistila jsem totiž, že pletení úžasně uklidňuje nervy.
Mám tři těhotné kamarádky a každé bych ráda do kúta donesla nějaký ten svetřík. Takže se dá říct, že moje nervy odjíždějí na dovolenou.

Můj třetí dětský svetřík. Na zkoušku jsem do něj oblékla synka sestřenice, které mu je skoro rok a půl a ještě se do něj vlezl. Tak si myslím, že od roku se bude dát nosit a chvilku s dítkem poroste. Copánek je hodně jednoduchý vzorek, jen na začátku není moc dobré konverzovat (jak jsem se přesvědčila...).



Tento kompletek je pro Fifinku kamarádky Katky (neděste se, to je jen pracovní název pro miminko, které se narodí v květnu). A můj oblíbený hrášek... Už mi zbývá přišít jen knoflíky a jeden šrák na gaťkách (ty mají mezi nožkama 6 knoflíků, aby se rodičům lépe přebalovalo). První pokus o čepičku staženou šňůrkou...
Plusmínus mi to všechny míry odpovídají půlročnímu dítěti (aspoň podle tabulek). Jestli to bude nositelné ukáže čas.




V úterý po velikonocích jsem projížděla net a koukala na inspiraci u jiných a narazila jsem na návod na obháčkovaná vajíčka. Tak jsem to zkusila... Zkušené háčkařky asi protočí panenky, ale já jsem na svou prvotinu hrdá :)


A další slibované motáníčko... Babička s tetou měly narozeniny, bohužel jsem se nemohla zúčastnit, tak jsem aspoň věnovala trochu svého času nad dárečky pro ně. Neměla jsem pedig v ruce skoro dva roky, ale motání se nezapomíná....


 
 Doufám, že se oslavenkyním líbily.


A poslední motání - jarní motanička pro moji sestřičku... Snad taky udělá radost.

A to je pro dnešek asi vše. Jen do příště si založím pletařský deníček, jak jsem o tom četla v jedné chytré knize. Značí se tam začátek a konec práce, spotřeba, materiál atd. Třeba to k něčemu bude.

PS: Zkoušela jsem šít na mém báječném novém stroji.... Mno, nedošlo ke zranění, jen ten chudák zajíc, co sem ho chtěla vytvořit, měl poněkud zdeformované obrysy :-D

PPS: Jedna hezky melancholická.... klik :)

Krásný dobrý večer a všem kolegyním rychlá košťata!

3 komentáře:

  1. Kytičky krásně kvetou, to jim musíš snad každý den zpívat. Přiznej se. Pletení supr a to vajíčko mě nadchlo. To zkusím. A ten dáreček se tímto proflákl :-) Se těším. Teda, jestli je pro tuhle sestru :-D A šití? Jseš zručnější než já, tudíž vám to nebude trvat deset let a se strojem se sžijete :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Jasně že je pro Tebe. Já jen kdyby se ti třeba nelíbil, tak Ti do zítra umotám jiný :)

    OdpovědětVymazat
  3. No teda, ten tvůj rozkvetlý parapet je nádherný. Fialky jsem taky mívala, ale postupně se mi je podařilo všechny umordovat, takže z kvetoucích rostlinek mi zůstaly dvě orchideje, bílá a fialová. :-) Moc krásně Jani, pleteš, háčkuješ a tvoje košíky z pedigu jsou taky nádherné. Koukám, že na co sáhneš, to se ti podaří, seš holka šikovná. :-D Jarka

    OdpovědětVymazat